فواید خوردن موز در صبحانه و تاثیر شگفت انگیز آن بر سلامتی بدن که تا به امروز نمیدانستید

0
14727
Loading...
graphicstock.com

فواید خوردن موز در صبحانه و تاثیر شگفت انگیز آن بر سلامتی بدن که تا به امروز نمیدانستید

استفاده از موز برای صبحانه فواید بی نظیری برای درمان انواع بیماری ها وتقویت سیستم های مختلف بدن دارد که با دانستن آنها می توان به راحتی بدون استفاده از دارو بدنی سالم داشت..در ادامه بخوانید .

مصرف موز تاثیرات زیادی روی سلامتی ما میگذارد اما می تواند در برخی موارد و برای برخی افراد در رده سنی مختلف مشکلاتی ایجاد کند توصیه می کنیم با خواص این میوه آشنا شوید.

موز برای صبحانه

شهاب اولیایی متخصص علوم تغذیه  گفت: موز دارای املاح شگفت انگیزی است که می تواند انواع بیماری‌ها از جمله افسردگی را برطرف کند.

اولیایی درباره خاصیت ضد افسردگی موز گفت: موز یک اسید آمینه تریپتوفان پیشتاز سروتونین بوده که می تواند در کاهش افسردگی و ایجاد شادی در فرد موثر باشد.

Loading...

وی تصریح کرد: تریپتوفان پس از ورود به بدن سروتونین تولید کرده و هورمون شادی را فعال می کند.این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه پایین آمدن سطح هورمون شادی آور موجب افسردگی در فرد می‌شود، گفت: تولید سروتونین سطح این هورمون را بالا برده و شادی را به فرد هدیه می‌دهد.

وی اظهار کرد: خوردن موز می‌تواند در هر ساعتی برای بدن مفید باشد اما برای بیماران دیابتی به دلیل وجود قند و انرژی فراوان نصف آن توصیه می‌شود.اولیایی خاطر نشان کرد: این میوه دارای کالری بالایی است و برای کسانی که تحت رژیم غذایی هستند نصف یک عدد را توصیه می‌کنیم.

خاصیت ضد سرطانی موز خالدار

از این به بعد موزهای خیلی رسیده و نرم را که پر از لکه های تیره هستند و اگر به هر کسی آنها را تعارف کنید نوعی توهین حساب میشود دور نریزید زیرا آخرین موزهای دارای پوست سیاه دارای ماده معجزه آسای تی ان اف می باشند که قدرت مبارزه با سلول های سرطانی و از بین بردن آنها را دارند و هر چقدر موز رسیده تر و سیاه تر باشد بیشتر دارای این ماده است.موز خالدار و رسیده خاصیت بیشتری نسبت به موز نارس دارند. خاصیت ضد سرطانی موز رسیده 8 برابر بیشتر از موز نارس است.موز خالدار

موز خالدار

متخصصین به افراد توصیه می کنند تا روزانه 1 یا 2 عدد موز رسیده مصرف کنند تا به این طریق خود را در برابر آنفولانزا، سرماخوردگی و نظیر آن ایمن کنند.
موز یکی از میوه های معروف در ژاپن می باشد. تحقیقات ژاپینی نشان می دهد که وجود ماده TNF در موز یک خاصیت ضد سرطانی محسوب می گردد و سیستم ایمنی را افزایش می دهد. محققان بر این باورند که مصرف موز یک راه بسیار عالی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های تهدید کننده و سرطان است.
نکته قابل توجه این است که قدرت TNF به میزان رسیدگی میوه بستگی دارد همچنین مواد مغذی موجود در میوه به میزان رسیدگی آن وابسته است. به طور مثال، سطح آنتی اکسیدان موز رسیده به تدریج در حال افزایش است.
حال در یک موز کاملا رسیده با میزان لکه سیاه پوست بالا، نشاسته آن یک قند ساده بوده که برای هضم نیز راحت تر است. دانشمندان ژاپنی تحقیقاتی را بر روی خواص چند میوه رسیده نظیر موز، انگور، سیب، هندوانه، آناناس، گلابی و خرمالو انجام دادند.
طبق این تحقیق تنها موز رسیده دارای بیشتری خواص بوده این میوه سلولهای سفید خون را تحریک کرده و تولید TNF را افزایش می دهد. لذا متخصصین به افراد توصیه می کنند تا روزانه 1 یا 2 عدد موز رسیده مصرف کنند تا به این طریق خود را در برابر آنفولانزا، سرماخوردگی و نظیر آن ایمن کنند.
موز رسیده با لکه های سیاه 8 برابر نوع سبز و تازه آن سالم تر بوده و حاوی مقدار قابل توجهی TNF می باشد.
توجه می شود این میوه را به طور رسیده در یخچال خود ذخیره کرده تا مواد مغذی آن از بین نرود.
گفتنی است که از مصرف نوع سیاه شده و پوست جدا شده این میوه اجتناب کنید.
- Advertisement -
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here